پ
پ

شما هم می توانید نویسنده؛شاعر؛پژوهشگر،مترجم و هنرمند بزرگی شوید.

کافی است به گروه بزرگ کشف استعداد برتر و موسسه انتشاراتی حوزه مشق بپیوندید.

با مدیریت استاد فردین احمدی

۰۹۱۹۱۵۷۰۹۳۶

۰۹۳۹۳۳۵۳۰۰۹

۱/لطفاً خودتون رو برای مخاطبین ما معرفی کنید:

رزا ذوقی فر، متولد سال ۱۳۸۲ ، در تهران به دنیا اومدم .

۲/علاقه ی شما به ادبیات از چه زمانی شروع شد؟ از کودکی به واسطه حافظ خوانی و شاهنامه خوانی و حضور در مراکز ادبی به ادبیات علاقه مند بودم .

۳/از چه زمانی شعر گفتن برای شما جدی شد؟ از سال ۹۵ شروع کردم اما در سال ۹۷ شعر هام پختگی و جدیت لازم رو پیدا کرد.

۴/نظر خانواده در مورد شعر گفتن شما چه بود؟ همیشه حامی بودن و این همه شوق و محبتشون باعث افتخارم بوده .

۵/در چه قالب هایی شعر میگویید ؟ هیچ وقت نشده که خودم رو به قالب مشخصی  وابسته کنم ولی خب بیشتر  غزل و شعر نو .

۶/در بین شاعران بعد از انقلاب کدام را موفق میدانید؟ هوشنگ ابتهاج ، احمد شاملو ، فروغ فرخزاد ، سید علی صالحی  ،محمد رضا عبدالملکیان ، سهراب سپهری ، شهریار ، اخوان ثالث  و فاضل نظری .

۷/به نظر شما شعر گفتن قابل یاد گرفتن  یا ذاتی است؟ هر چیزی قابل یادگیری هست ، معتقدم از شروع خلقتمون ما در حال یادگیری هستیم و هیچ چیز جدا از تلاش و خواسته ما نیست ،ولی طبیعتا در مقابل شعر و ادبیات ذوق و ذات عاشقی هم تا حد بالایی حائز اهمیت هست .

۸/موضوعات و مضامین اشعار شما بیشتر چیست؟ تا جایی که دانش دارم مسائل روز ، و البته از اونجایی که به برکه عشق در وجود هر فرد اعتقاد دارم دست ظریفی در دوست داشتنی ها هم میبرم .

۹/آثار چه شاعرانی را بیشتر مطالعه میکنید و در سرودن تحت تاثیر کدام شاعر هستید؟ حافظ ، مولانا ، سید علی صالحی ، سهراب سپهری ، فروغ فرخزاد ، احمد شاملو ، شهریار و محمد رضا عبدالملکیان .

۱۰/به عنوان شاعر جوان انتظار دارید در شعر به چه افقی دست پیدا کنید؟ از دید من شعر و شاعری لمس احساسات ادم هاست ، ادم هایی که گاهی حتی خودشون و احساسشون رو گم میکنن و نمیتونن اونجور که باید عنوانش کنن ، اینکه ما شعر میگیم در حقیقت وجود انسان هایی رو مینویسیم که پر هستن از ناگفته ها ، اینکه بتونم شعری بگم که حس شنیده شدن صدای دیگران ، ارامش روان و شادی روح دیگران باشه و این حس رو بده که تنها نیستن و ما انسان ها احساسات مشترک زیادی داریم از نگاه من یکی از بالا ترین درصد موفقیت من رو رقم میزنه.

۱۱/چه آثاری از شما به چاپ رسیده و در چه جشنواره هایی شرکت کرده و برگزیده شده اید؟ در جشنواره خوارزمی سال ۹۷ شرکت کردم و نفر اول منطقه چهار و جزو برگزیده های تهران شدم ، در همون سال نوشته هایی که در مسابقه نوشته بودم  در مجله و روزنامه چاپ شد .

۱۲/انجمن ها چه تاثیری بر شعر شما گذاشته است؟ خب شرکت در انجمن ها در واقع نشست با افرادی هست که هم سو با تو هستن ، این همراهیه و گفت و شنودی که اتفاق می افته خودش باعث پیشرفته اما من  به شخصه با حضور در انجمن ها هزاران ایده جدید میگیرم و با دید های متفاوتی برخورد میکنم که باعث میشه شیوه نوشتاری و درکم از مسائل تغییر کنه .

در پایان یکی از شعر هاتون یا دل‌نوشته‌هاتون برای ما بخوانید.

( فکر های نازک و غمناکم را به سلسله موج های دفتر آویختم ، این ترنم حزن نه به اشک میکشاند مرا نه به آه ، بلند بلند میخندم به این همه دچار بودن ، دچار عشق و زندگی .)

ثبت دیدگاه

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.